Alternativní způsoby čištění vody

Čistění studny / čištění studní - kopané a vrtané studny > Alternativní způsoby čištění vody

Jde to i jinak

Čistění vody

Pokud nechcete čistit celou studnu, můžete nejprve vyzkoušet vyčistit samotnou vodu. Nicméně z dlouhodobého hlediska je jednodušší a také levnější, vyčistit celou studnu. Nicméně, zde jsou alternativní metody jak vyčistit vodu, aniž byste museli čistit celou studnu.

Reverzní osmóza

Zajímavým způsobem, jak z vody odstranit škodlivé minerály a další drobné částice je tzv. reverzní osmóza. Touto metodou se voda filtruje přes membránu pokrytou nepatrnými oky. Jejich velikost zaručuje, že jimi projdou pouze molekuly vody – všechny nežádoucí příměsi se tedy odfiltrují.

Zařízení pracující na principu reverzní osmózy dokážou připravit vodu zbavenou veškerých minerálů, která se téměř blíží destilované vodě.

Chlor

Jednoduchým a zároveň velmi efektivním způsobem, jak zničit mikroorganismy, je přivést vodu po dobu několika minut do úplného varu. Častější řešení představuje šoková aplikace chlorového roztoku, jehož koncentrace je stonásobně vyšší než u běžné vody ve vodovodní síti.

A opakujeme, vždy je třeba mít na paměti, že těmito způsoby se neodstraní strukturální problémy, které vedly ke kontaminaci vody. Efektivní aplikace těchto prostředků navíc mnohdy vyžaduje dostatečné zkušenosti.

Účinnost desinfekce je efektivní jen při použití čistého a čerstvého chlornanu sodného s obsahem 15-18 % aktivního chloru. Aktivní chlor je nestabilní a z roztoku vyprchává, proto je jeho trvanlivost a desinfekční účinnost časově omezena max. na pár týdnů od stočení z výroby. Pak koncentrace rychle klesá a stává se tak pro desinfekci neúčinný. K desinfekci nepoužíváme např. Savo, které má obsah aktivního chloru pouze 5 % a čerstvost nezaručenou.

Navíc, pouze chemické čištění, bez dalších technologických kroků ve studni, vám na rozdíl od klasického čistění studny, nepomohou zvýšit, nebo obnovit přítok vody do studny.

ČISTĚNÍ STUDNY

Vaši studnu vyčerpáme, vyčistíme, vyměníme filtrační písek, utěsníme spáry skruží, atd.. Ideálně každých 10 let.

Čistění studny …

STAVBA STUDNY

Vrtané studny versus kopané, výhody a nevýhody, porovnání nákladů, atd. Doporučíme nejlepší možné řešení.

Stavba studny …

CENÍK ČISTĚNÍ STUDNY

Každá studna je specifické dílo a rozhodující je její celkový stav, popřípadě kdy byla poslední údržba, míra znečistění …

Ceník čistění studny …